Usta Analist: BTC Konsolide Olurken Bu 2 Altcoin Patlamaya Hazır!

Kripto para piyasası Bitcoin 70 bin doları korumak için mücadele ederken sakin bir seyir izliyor. Bununla birlikte, bu sessizlik yeni patlamaların habercisi olabilir. En azından bazı analistlerin tahminleri bu yönde. Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, orijinal meme coin’i Doecoin için önümüzdeki aylarda büyük bir patlama yapacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca, yapay zeka odaklı bir altcoin fiyatındaki düşüşlerin satın alma fırsatı olacağını söylüyor. Son olarak analist, BTC bir bir düzeltmeden bahsediyor.

Altcoin Sherpa: Bu meme coin’i patlamaya hazırlanıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popüler meme coin’i Dogecoin geçtiğimiz hafta güçlü artışlar yaşadı. Bununla birlikte bazı analistlere göre, bu sadece bir başlangıç. Altcoin Sherpa takma adlı analist, Dogecoin’in (DOGE) mevcut seviyelerden %200’ün üzerinde yükselme potansiyeli olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

DOGE: Dürüst olmak gerekirse bu hala uzun vadeli harika bir yatırım. Uzun vadeden kastım altı aydan fazla bir süre. Bu döngüde çılgınca bir şey yapacak ve hala buradan en az 3 kat fazla (muhtemelen daha fazla) artacak. 700 gün boyunca birikti, hala tüm kripto için afiş niteliğinde. Ayrıca, piyasa değeri/likidite/vb. göz önüne alındığında çok ‘güvenli’.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada DOGE yazı sırasında 0,2098 dolardan işlem görüyordu. Meme coin’i günlük grafiğinde %2,6 düşüş görse de haftalık grafiğinde %26,5 artış kaydetti.

FET’de geri çekilmeler satın alım fırsatı”

Altcoin Sherpa, Dogecoin’den sonra yapay zeka odaklı kripto projesi Fetch.ai’ye(FET) bakıyor. Analist, FET’te yükselişte olduğunu söylüyor. Ayrıca, geri çekilmelerin aktif traderlar için potansiyel satın alım fırsatları olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

FET: Pompaya devam! Aktif olarak alım satım yapıyorsanız, bu herhangi bir düşüşü satın almak için bir tanesidir. Bence hala son derece güçlü görünüyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada FET yazı sırasında 3,07 dolardan işlem görüyordu. Yapay zeka coin’i günlük grafiğinde yaklaşık %4 değer kaybetti. Bununla birlikte, %22’nin üzerinde kazanç elde etti.

Altcoin Sherpa: Düşüş olacak, ancak…

Analist son olarak, lider kripto para Bitcoin’i (BTC) ele alıyor. Altcoin Sherpa, BTC’nin yeni bir yükseliş görmeden önce bir konsolidasyon aşamasında olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu seviyelere dikkat çekiyor:

BTC: fiyat yaklaşık bir aydır burada konsolide oldu. Genel olarak, bu yükseliş eğilimi ve (kısa vadede) 60.000 dolardan daha düşük bir aralığa ineceğimizi sanmıyorum. Biraz daha düşüş bekliyoruz. Ancak, ardından bir sonraki ayağı yukarı çekeceğiz. Bence düşüşe geçmek için hiçbir neden yok.

Kaynak: AltcoinSherpa

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x